Sağlık

Burun Estetiği Avantajları

Burun Estetiği Avantajları


Burun estetiği
olarak bilinen rinoplasti, burun bölgesinde şekil bozukluğu yaşayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen ve diğer operasyonlara göre daha kalıcı bir deneyim yaşatan cerrahi müdahaledir. Burun estetiği işlemleri plastik cerrahların ilgi alanı olup, mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu neden ile burun estetiği yaptırmak isteyenler, işlem öncesinde detaylı araştırmalar içerisine girerler.

Kişilerde burun bölgesine daha güzel ve estetik bir görünüm kazandırmak için yapılan burun estetiği, bazı kişilerde yaşanan sağlık problemlerinin de çözüme kavuşturulması için tercih edilir. Son yıllarda hem hekimler hem de hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen burun estetiği, kişilerin yüz bölgelerinde yaşamış olduğu estetiksel bozukluğu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturur.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında kişinin kavuşmak istediği görünümüne ulaşabilmesi için operasyon öncesinde mutlaka hekime isteklerini belirtmesi gerekir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?


Burun bölgesi kişinin yüz kısmının görüntüsünü etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesidir. Bu neden ile özellikle son yıllar da burun estetiği operasyonlarına ilgi büyüktür. Burun estetiği ameliyatları açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilir. Hekimler tarafından genellikle açık rinoplasti ameliyatı ön görülür.

Açık rinoplasti ameliyatı hastanın burun kısmında açılan ufak kesiklerden burnun iç yapısı kolaylıkla görüntülenebilir.  Açık rinoplasti de kesi oranı yüksek olduğundan iyileşme süresi de hızlıdır. Burun estetiği fiyatları uygulanan tekniğe bağlı olarak farklılık gösterir.

Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği işlemleri, burun kısmında şekil bozukluğu yaşayan veya sağlık açısından burnu ile alakalı bir problemi olan herkese yapılabilir. Bu anlamda şeker hastalığı, yüksek tansiyon, ciddi kanamalara neden olabilecek hastalıklar, kalp hastalığı bulunan ve ağır ruhsal bozukluğa neden olan hastalar için burun estetiği tavsiye edilmez.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Kişileri burun estetiği ameliyatına iten birden çok farklı neden ortaya çıkabilir. Burun estetiği ameliyatı doğumsal sebepler ve sonradan gerçekleşen kazalar nedeni ile yaşanan şekil bozukluklarından dolayı ihtiyaç duyulur.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler


Burun estetiği
ameliyatından bir gün önce kişilerin duş alarak yüz bölgesine antibakteriyel temizlik yapması önerilir. Kadınların burun estetiği ameliyatı öncesinde makyaj yapması ve oje sürmesi tavsiye edilmez. Burun estetiği ameliyatlarında kişinin psikolojisi de büyük önem taşır. Bu neden ile ameliyat öncesinde kişinin stres ve kaygı içerisinde olmaması gerekir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?


Burun estetiği ameliyatı sonrası 3 ve 7 gün aralığı ile yapılan düzenli kontroller ile hasta normal hayatına dönebilir. Diğer burun ameliyatlarında olduğu gibi burun estetiği ameliyatlarında tampon kullanımı söz konusu değildir. Burun estetiği ameliyatı sonrasında kullanılan jeller, ödem oluşumlarının önüne geçer. Ayrıca burun estetiği ameliyatları sonrasında kişinin aşağı eğilmesi veya ani hareketler yapması uygun değildir.

Burun Estetiği Fiyatları


Burun estetiği fiyatları
kişiye yapılacak olan operasyonun kapsamına, hastanın durumuna ve hastanın isteğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Burun estetiği yaptırmak isteyen kişinin aynı zamanda burun şekil bozukluğundan dolayı sağlık açısından da problem yaşaması gerekir.

Burun estetiği işlemleri devlet kurumlarında ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilirken, özel sağlık kuruluşlarında belirli bir ücret talep edilir. Burun estetiği fiyatları belirlenirken hekim deneyimi ve kullanılan cihaz özellikleri de etkili olur.

Burun estetiği işlemlerinde güvenilir kurumlardan uygun fiyatlı hizmetler almak için internet arama motorlarından araştırma yapmakta fayda vardır. Burun estetiği fiyat aralıkları kurumlar arasında yaklaşık olarak belirlenir. Burun estetiği işlemlerinde uygulanacak yöntem, hastanın durumuna bağlıdır.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
temizlik şirketi istanbul - Köpek Maması - uluslararası evden eve nakliyat