Sağlık

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Son dönemlerin trend estetik uygulamalarından biri olan jawline bir diğer adıyla çene dolgusu yüz hatlarındaki altın oranı yakalamanın en büyük parçasından biridir. Çene dolgusu geçici bir uygulama olup dermal dolgu malzemesi enjekte edilir. Çene dolgu fiyat olarak da uygun ve bütçe dostudur.

Tekrarlanması gereken bir işlem olduğu için fiyatlar son derece makul seviyededir. Eğer yüzde bir asimetriye yol açıyorsa siz de çene dolgusu yaptırabilirsiniz. Çene dolgusu fiyat konusunda doktorunuzla detaylı bir şekilde görüşmek en doğrusu olacaktır.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene dolgusu için öncelikle uygulamanın yapılacağı çene bölgesine anestezik krem uygulanır. Ardından, hastanın ihtiyacına göre çene bölgesine ve jawline hattına hyalüronik asit enjekte edilir. 15 veya 20 dakika içerisinde işlem biter.

Sonrasında günlük hayata dönmek son derece kolaydır. Çene dolgusu sonrasında hafif kızarıklıklar görülmesi normaldir. Zaten şişlik ve kızarıklık olursa bir kaç saat içinde kaybolur. Çene dolgusu fiyat olarak az maliyetli olduğundan, rahatlıkla herkes bu işlemi yaptırabilir.

Yanak Dolgusu Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Yanak dolgusu, yüzdeki sarkmaların giderilmesi, yaşla birlikte kaybolan hacmin geri kazanılması ve boşlukların doldurulması amacıyla yapılan estetik uygulamadır. Genç ve doğal bir görünüm kazanmak için herkes bu işlemi yaptırabilir.

Enjeksiyon yöntemi ile yapılan bu işlemde seanslar da oldukça kısadır. Yanaklarda oluşan sarkma, kırışıklık ve çöküntülerin ortadan kaldırılmasına yol açarak asimetrik görüntülerin yok olmasına neden olur. Yanak dolgusu estetik görünüme kavuşmayı sağlar. Yanak dolgusu fiyat olarak da avantajlıdır.

Cerrahi bir müdahale olmadığı için yanak dolgusu ve diğer bazı dolgular kalıcı değildir. Yanak dolgusunun vücutta ne kadar kalacağı, dolguda kullanılmış olan hyalüronik asit miktarı ve kalitesine bağlıdır. Yanak dolgusu fiyat bazında da yüksek meblağlar içermediği için tekrar yaptırılabilir. Bazı dolgular yanakta yaklaşık olarak 1-1,5 yıl kadar kalabiliyorlar. Ama ilk dolgudan sonra 6 ayda yenilenmesi önerilir.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Yanak dolgusu yaptırmadan evvel bazı durumların doktor ile görüşülmesinde yarar vardır. Çünkü yanak dolgu fiyat bilgisini en iyi doktorunuz bilecektir. Yanak dolgusunda fiyatları hastanın tıbbi durumu, dolgu maddesinin marka ve miktarı ve çeşidine göre değişiklik gösterir. Hyalüronik asit dolgusu ve yanak dolgusunun süreci ile ilgili olarak dolgunun yapılacağı klinik ve doktor ile görüşerek ayrıntılı bir bilgi alabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dudak dolgusunun çok fazla avantajı bulunur. Estetik bir uygulama olduğu için doğrudan kişilerin mutluluğu içindir. Tüm estetik işlemlerinde olduğu gibi amaç bireyin ruhsal yönden kendini iyi hissetmesidir. Birçok estetik merkezi dudak dolgusu fiyat ve diğer konularda son derece yardımcı olmaktadırlar.

Bir diğer avantajı ise, kalıcı olmamasına rağmen etkisinin uzun süreli olmasıdır. Çok uzun yıllar etkilerini yaşamanız mümkün olacaktır. Böylece kendinizi daha iyi hissedecek ve gereken özgüveni kazanmış olacaksınız.

Dudak Dolgusu Yöntemleri

Dudak dolgusunda genellikle iki yöntemden biri tercih edilir. Kalıcı dudak dolgusu ve geçici dudak dolgusudur. Bir diğer yöntem ise, dudak implantıdır.  Dudak dolgusunda en önemli unsur kullanılan maddedir. Kimyasal yani sentetik dolgular yerine natürel olanlar tercih edilmelidir. Hyalüronik asit bunlardan biridir.

Dudak dolgusu fiyat açısından da makul ölçülerdedir ve her bütçeye hitap ediyor. Dolayısıyla psikolojik açıdan daha iyi hissetmek için bu işlemi kolayca yaptırabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Yüz hatlarını daha da belirginleştirmek ve dudaklara hacim kazandırmak amacıyla dudak dolgusunu yaptırabilirsiniz. Dudak dolgusu fiyat olarak bazı etkenlere bağlı olarak belirlenir. Bunlardan ilki kullanılan dolgu maddesi türü, marka ve miktarıdır. Bu etkenleri göz önünde bulundurarak bir fiyat belirlenir. Doktorunuz ile bu ayrıntıları görüşerek bilgi almanız mümkün.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
temizlik şirketi istanbul - Köpek Maması - uluslararası evden eve nakliyat