Sponsorlu Bağlantılar

Cilt Sağlığı

Cilt Sağlığı

Sağlıklı ve güzel bir cilde ulaşmanın yolu doğru beslenmeden geçer. Sağlıksız koşullar ve yetersiz beslenme cilt yaşlanmasını hızlandırır ve solgun görünmesine neden olur. Bu nedenle taze, işlenmemiş gıdalar katkı maddesi olmadan tüketilmelidir.

Özellikle yağlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Proteinler, vitaminler ve mineraller cildi taze tuttuğu için tüketilen besinler bu gruptan seçilmelidir. Ayrıca protein yüz kasları için çok faydalıdır. Sigara ve alkol gibi maddeler kesinlikle kullanılmamalıdır. Sigara ciltteki kılcal damarları daralttığı için cilt tabakası sertleşir ve kırışıklıklar artar.

Cilt bakımını olumsuz etkileyen en önemli faktörlerden biri güneştir. Güneş ışığına bilinçsiz maruz kalma; Çillere, güneş lekelerine, cilt rengi değişikliğine, sertleşmeye, dehidrasyona ve kırışıklıklara neden olur. Özellikle çok hassas cilt tipine sahip kişiler daha dikkatli olmalıdır. Yüksek koruma faktörlü güneş kremi dışarı çıkmadan veya yüzmeden yarım saat veya bir saat önce sürülmeli ve bu işlem 2 saatte bir yenilenmelidir. Saç bakımı ile ilgili püf noktalar için sitemizi ziyaret edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
temizlik şirketi istanbul - Köpek Maması - uluslararası evden eve nakliyat