Sağlık

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu, ince veya biçimsiz dudaklara enjekte edilen sıvı sayesinde istenilen dudak biçimine dönme şekline denir. Dudak dolgusu herkes yaptırabileceği gibi bazı kişilere uygun değildir. Dudak dolgusu yaptırmaya uygun olmayan kişiler şu şekildedir;

  • Kollajen alerjisi olanlar
  • Lidokaine alerjisi olanlar
  • Bağışıklık hastalıkları olanlar
  • Skar yapısı olan insanlar
  • Kortikosteroid kullananlar

Dudak dolgusu fiyatları doktoruna ve dolgu miktarına göre değişiklik göstermektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Dudak dolgusu yapma teknikleri birden fazla olsa da en çok tercih edilen dudak dolgusu tekiniği ise ameliyatsız ve teknik ilke ile olandır.  Ameliyatsız olanlarda genellikle kolajen madde ile yapılmaktadır. Kolajen enjekte ederek yer kaplayan dolguda rol oynayabilir. Kolajen bir doku ikamesine aittir. Dudak büyütme amacına ulaşmak için ince ve atrofik dudakları doldurur. Dudak dolgusu fiyatları ise kullanılan kolajene göre değişir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir ?

Burun dolgu maddeleri; cerrahi implantlar gibi, aslında ameliyat yapmak zorunda kalmadan enjeksiyon bölgesine (genellikle burun köprüsü) hacim ekler. Bu enjeksiyonun ek yararı, ciltte, cerrahi rinoplastinin sağlayamayacağı bir şey olan burun ve gözeneklerde kırışıklıklar oluşturmaya yardımcı olabilecek kolajen üretimini uyarmasıdır. Burun ucunu güçlendirmek, burnu daha düz ve daha küçük yapmak için de burun dolgusu kullanılabilir. Burun ameliyatı yaptıran kişiler uzun süre geçmesini ve ağrılarını çekse de dolgu yaptıran kişiler kısa süre zarfında ayağa kalkabilmektedir. Dudak dolgusu fiyatları için doktorunuz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Burun çizgileri yüzdeki en uzun ve en belirgin çizgiler olduğundan kişiler bu işlemi yaptırmak için burun dolgusu fiyatları hakkında araştırmalarda bulunur. Yaşla birlikte derinleşip uzar, hatta çeneye kadar uzanır ki bu yüzde yaşlanmanın göstergelerinden biri olarak kabul edilebilir.

Doktorların dilinde nazolabial kıvrımlar, bir kişinin sosyal statüsünü, mesleğini, tutumunu ve cinselliğini temsil eder. Erkekler için nazolabial kıvrımlar bir otorite sembolüdür. Ancak kadınlar için yüzdeki derin nazolabial kıvrımlar kendilerini daha ciddi gösterir ve yaşlarını olduklarından daha fazla görünmesine sebep olur. Bu sebeplerden dolayı nazolabial dolgu işlemini kadınlar sıklıkla tercih ederler.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır ?

Burun dolgusu herkese uygun olan işlem türüdür. Ameliyat olmaktan korkan ama bir yandan burnu ile sorun yaşayan kişilere uygulanır. Burun dolgusu fiyatları ameliyata göre daha uygundur.

Burun Dolgusu Fiyatları

Yaptırılacak olan işlem hakkında burun dolgusu fiyatları doktorunuzun kullandığı malzemeye, miktara ve işlemin yapılacağı merkezin belirlediği fiyat listesine göre değişkenlik gösteren bir durumdur.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial kıvrımların konumu iki doku grubu arasındaki boşluktur. Boşluk yağ gibi yumuşak dokularla kaplıdır. Yaşla birlikte yağ gibi yumuşak dokular küçülmeye başlar. Kolajen ve elastik liflerin kaybıyla birlikte epidermis. Aşağı doğru çökük bir durum olacak ve çöküntünün yönü burun alanından nazolabial kıvrım boyunca çeneye kadar uzanacaktır.

Nazolabial Dolgu kıvrımların nedenleri, yaş, genetik yapı ve yüz ifadesinin yanı sıra esas olarak dudakların aynı anda içe doğru büzülmesini sağlayan tekerlek şeklindeki yapının dudak çevresindeki kasların kasılması; yanak kasları yanakları yukarı ve dışa doğru iter. Nazolabial dolgu her yaştan kişiler tarafından yaptırılabilmektedir.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır ?

Yüzdeki nazolabial kıvrımlar bir kez ortaya çıktıktan sonra kızgın ve daha eski moda bir görünüm alır ve yüzdeki yaşlanmanın göstergelerinden biridir. Bu nedenle daha genç ve daha cana yakın görünmek için nazolabial kıvrımları yok etmek erkeklerin ve erkeklerin ortak arzusu haline gelmiştir.

Dolgu enjeksiyonu: Hafif ila orta dereceli nazolabial kıvrımlar için cilt altı yağ atrofisinin oluşturduğu çöküntüleri doldurmak için dolgu maddeleri enjekte edilmelidir. Etki operasyondan hemen sonra görülebilir ve iyileşme de hızlıdır.

Nazobial Dolgu Fiyatları

Nazobial dolgu kişilerin zamanla mimic çizgilerinden oluşabilben cilt sarkması durumudur. Yapılacak olan işlem ve dolgu miktarına göre fiyatlar değişkenlik gösterir. Bu durumdan rahatsız olan kişiler nazobial dolgu işlemini yaptırarakkısa bir süreliğine de olsa bu durumdan kolaylıkla kurtulabilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temizlik şirketi istanbul - Köpek Maması - uluslararası evden eve nakliyat