Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu

Genel itibariyle dudağın biçimini değiştirmek, belli bir hacmi artış yaratmak gayesi ile dudağın çevre ve iç bölümünü doldu materyali ile doldurma olarak tanımlanabilir. Estetik operasyon olarak sık tercih edilen bu girişim de etkin olarak kullanılan tıbbi gereç hyalüranik asit olarak bilinmektedir. Dolgu materyali olarak kullanılan organik asit estetiğe haricen doku onarımı gerçekleştirmekte ve yapıyı tırtıksız bir forma büründürmektedir.

Doktor deneyimi ve operasyonun mahiyetine göre burun dolgusu fiyatları değişkenlik gösterir. Buna istinaden hem altta yatan sağlık problemlerin çözülmesi hem de estetik açıdan bir görünüm kazandırmasını kapsayan bir operasyondur. Son derece işlevsel bir operasyon olması neticesiyle dudak dolgusu fiyatları da sık sık sorulmaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Genellikle dudak dolgusu fiyatları ameliyatın türüne ve işlemi gerçekleştiren operatörün deneyimine bağımlıdır. Genel hatlarıyla operasyon öncesi surat biçimi ve dudağın sınırları net olarak belirlenir. Dudak ve periferi lokal bir anestezik ile uyuşturulur ve bu sayede işlem ağrısız olur.

İnce iğne enjektörü hyalüranik asidin dolduracağı yere batırılarak dolgu işlemi gerçekleştirilir. Dudağın direkt orta bölümlerine veya kontur bölgesine enjekte edilebilmektedir. Operasyon arzu edilen dudak biçimine göre envai çeşit metot ile gerçekleştirilebilmektedir.

Dudak Dolgusu Yöntemleri Nelerdir?

Teknik metot olarak kalıcı ve geçici olarak başlıca iki metot ayrımı bulunur. Kalıcı olacak operasyonlarda silikon kullanılırken geçici işlemlerde farklı materyaller kullanılmaktadır. Ayrıca dudak dolgusu fiyatları da kullanılan dolgu maddesi, istenen dudak dolgusu şekline göre değişir. Başlıca Afrodit Tipi Dudak dolgusu, Hera Tipi dudak dolgusu, Venüs Tipi dudak dolgusu ve Eros tipi dudak dolgusu olarak ayrılır.

Burun Dolgusunun Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Konjenital olarak yahut da çevresel etkenler ile burun biçimi deforme olabilir. Estetik açıdan burnunu istediği şekle getirmek isteyen yalnız operasyon geçirmek istemeyen kişiler için burun dolgusu yapılır. Ayrıca burun dolgusu fiyatları burun ameliyatına nazaran çok daha uygun olması sebebiyle sık tercih edilmektedir.

Yapılan işlemin kalıcılığı değişken olup kullanılan materyale göre beş seneye varan bir süre yapısını koruyabilir. Erkek ve kadın fark etmeksizin burnun şeklini düzeltmek, kavis kazandırmak, simetriyi bozan çöküklükleri gidermek ve nefes almada problem yaratan anatomik problemleri ortadan kaldırmak avantajları arasında sayılabilir.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır?

Kıkırdak yapısının gelişimi tamamlanmış, resmi olarak reşit yaşa gelmiş her birey burun dolgusu estetiği yaptırabilir. Burunda sağlığı kötü etkileyen bir patoloji yahut solunum sistemini olumsuz etkileyen bir deformasyon olmuş olması şart değildir. Operasyon geçirmeyi gerektirmeyen vaziyetlerde dolgu uygulaması yapılabilir. Özellikle kemik deformelerinde operasyon yerine burun dolgusu yapılabilir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Genellikle burun dolgusu fiyatları işlemi gerçekleştirecek doktor ve kurumun belirleyeceği tutarda olmaktadır.

Çene Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Çene ucu aşırı sivri veya düz bir formda olan, belirgin bir yapıda olmayan, çukur bölmeleri içeren, çene doğrultusu sarkmış, geniş yahut geride biçim almış yapıları düzeltmek isteyen 18 yaşını doldurmuş herkes yaptırabilir. İşleme bağlı olarak çene dolgusu fiyatları değişir.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Çenede bulunan şekil bozuklukları içinde hacminin az olması, büyük yapıda olması, geride olması ve çene çizgisinin sarkmış, asimetrik yahut da belirsiz olması çene dolgusu yaptırma sebepleri arasında yer alır.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu yapılacak bölgeler tespit edildikten sonra hyalüranik asit gibi doğal dolgu materyalleri enjekte edilerek yapılır. Ayrıca çene dolgusu fiyatları da kullanılan materyalin içeriğine bağlıdır.

Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır? İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Lokal anestezi altında yapılan işlem ağrısız olup ortalama on beş dakikada tamamlanmaktadır.

Ne Sıklıkla Tekrarlanmalıdır?

Hyalüranik asit ile yapılan dolgular 6-12 ay arasında stabil kalırken otografi ile kendi yağı kullanılan dolgular 3 sene kadar sürer.

Çene Dolgusu Fiyatları

Kök hücre destekli, kendi yağı yahut da hyalüranik asit kullanılma çeşitlerin çene dolgusu fiyatları değişir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temizlik şirketi istanbul - Köpek Maması - uluslararası evden eve nakliyat