Güncel

Gürültü kirliliğine çevreci çözüm: Fales Akustik

Sürdürülebilir bir dünya için gürültü kirliliğine çözüm olarak Fales Akustik ürünleri ofislerde, kurum, kuruluşlar, hastaneler, havalimanları gibi akustik konfor sağlanması önemli olan her alanda kullanılıyor.

Dönüştürülebilir metaryellerden akustik çözümler sunan Fales, çevreye duyarlı akustik metaryallerden üretilen ürünleri ile geri dönüşümlü ve sağlıklı materyallerle akustik konforu sağlıyor. B sınıfı yanmaz, sık dokulu Fales ürünleri hem yanmıyor hem de antibakteriyel özelliği ile sağlığa da hizmet ediyor.

Çöpe atılan her bir ürünün akustik konfora dönüşmesi Fales ile mümkün oldu. Ülke ekonomisine katkı sağlayan bir geri dönüşüme öncülük eden Fales yerli akustik ürünlerini pazara sunarak yüksek montanlı ithalatları da önlemiş oluyor. Hammadde dahil yüzde 100 yerli üretimle yüksek AR-GE yatırımları ile hammadde üretimini ve ürün üretimini de Türkiye’de gerçekleştirdi.

Yüksek yaşam kalitesi için yardımcı çözümler şart

Bazı araştırmalara göre gürültü kirliliği, çevre kirliliğinin en yaygın türlerinden biri. Fales, ses yutum özellikleri bilimsel olarak onaylanmış ürünleriyle bu soruna çözüm üretirken, diğer çevresel sorunlara da aynı duyarlılıkla yaklaşıyor. Fales, tümü geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir hammaddeler kullanarak üretilen ürünleriyle daha yaşanabilir bir dünya için üstüne düşen görevi yerine getiriyor. Tüm Fales ürünleri %100 geri dönüştürülebilir felt malzemeden oluşuyor.

Akustiği konumlandırıldığı alanda sağlayan ve konforlu bir çalışma alanı sağlayan Fales Akustik Çözümler üç farklı kullanım şekli ile tasarımı sizlerle buluşturuyor. Ofis akustiği sağlamak için konumlandırıldığı yerlerde akustik tavan, akustik panel ve akustik duvar çözümlemeler yapıyor. Masa arası seperasyon olarak kullanılan bu akustik ürünler çalışma masalarında kişi gizliliğini sağlayarak kişilerin kendi alanlarının oluşmasına yardımcı oluyor. Sadece ofis akustiğini düzenlemek için değil; insan sirkülasyonunun olduğu her alanda kullanılan bu keçe ürünler; yemekhane akustiği, hastane akustiği ve okul akustiğini sağlamak içinde kullanılıyor. Konumlandırıldığı alanda sesi içeride tutarak daha iyi bir iletişim oluşmasını sağlarken aynı zamanda da ortamdaki gürültü, yankı gibi etkileri ortadan kaldırıyor.

Fales Akustik Marka Yöneticisi Gülden Şenolan, “Fales olarak ortam akustiğini sağlamak veya rahatsız edici seslere engel olmak adına akustik çözümler sağlamaktayız.  Akustik denince her ölçekte alan için en doğru çözümü sunmak üzere proefsyonel ekimizle hacim akustiği mimarlığı hizmeti vererek ortam ölçümlerini uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirerek en uygun ürünlerimizi tasarım ayrıcalığı ve renk çeşitliliği ile sunabiliyoruz” dedi.

İş yerindeki akustik verimlilik açısından en öncelikli konu olmalı

Modern işyerinde vurgunun ekip çalışması, esneklik ve iletişim üzerine olduğuna dikkat çeken Fales Akustik Marka Yöneticisi Gülden Şenolan “Ofislerde açık plana geçişin birçok avantajı olsa da, aynı zamanda mahremiyet kaybı ve gürültünün sürekli olarak dağılması sorunu giderek büyüyen bir sorun haline geldi. Verimlilik ve gizlilik ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayarak, ses seviyelerini yüksek derecede doğrulukla yönetmenize yardımcı olacak özellikle toplantı odaları, dinlenme ve bekleme alanları, çıkış alanları gibi çeşitli kullanımlar için çok sayıda yüksek performanslı akustik ortam oluşturabilen modüler akustik ürünlerimizi demonte edilebilir, kolayca yeniden yapılandırılabilir ve herhangi bir yıkım maliyeti olmadan konumlandırıyoruz” diye konuştu.

Sessiz bir ortamda takım çalışması ihtiyacı her geçen gün meslek gruplarının en önemli ihtiyacı olarak karşımıza çıkıyor. İnsanların genellikle yakınlardaki meslektaşları konsantre olmaya çalışırken diğer çalışanlarla yüksek sesle konuşma problemi büyüdü, cep telefonlarından ve sesli mesajdan ‘sızan’ konuşma önemli ölçüde arttı.

Telefonlar, tabletler, çağrı cihazları ve elektronik zil sesleri yaygın iş yeri gürültüsü haline geldi. Wi-Fi ve kablosuz teknoloji, çalışanların masalarına veya bilgisayarlarına bağlı kalmamaları, ofis içinde hareket edebilmelerini sağladı ve gürültü tüm ofise yayıldı. Çalışmalar, çoğu çalışma alanındaki gürültü faktörünün, çalışanların stres düzeylerini ve üretkenliğini etkilediğini, kaçınılmaz olarak devamsızlık ve yüksek personel devir hızına yol açtığını gösterdi. Bu nedenle, sorun yaratmaya başlamadan önce gürültü seviyelerini azaltmak için doğru akustik çözümlere olan talep son 5 yılda yüzde 300 arttı.

Verimlilik çalışan başına yüzde 20 artıyor

İşyeri gürültü seviyelerini azaltmak için daha yumuşak, emici yüzeylerin kullanılması önemli. Fales, akustik panelleri ile çağdaş tasarımlar sunuyor ve aynı zamanda duvarları sanat eserine dönüştürecek renkliliği de ofislere ve çalışma alanlarına getiriyor.

Bir çağrı merkezini içeren vaka çalışması gösterdi ki, işverenlerin ofislerinde akustik düzeltmeler yaptıklarında, gürültü seviyesinin azaltılmasıyla çalışan memnuniyetinde yüzde 300’lük bir artış olmakta ve genel çalışma ortamından memnuniyette yüzde 140’lık bir artış olduğunu gösterdi. Altı ay sonra verimlilik, çalışan başına ortalama yüzde 19,8 arttı.

Çalışma alanlarında farklılık arayanlar için tasarlanan bu ürünlerin tasarımcısı ise Ercan Kalem. Tasarımcı Fales Akustik Çözümler ile olan iş birliğini sürdürerek üretmeye, tasarlamaya ve hayata geçirmeye devam ediyor. 20 farklı tasarımı olan Fales Akustik Çözümler, son olarak tasarımcı Ercan Kalem’in tasarladığı Soft Wave ürününü alıcı ile buluşturarak 17 farklı renk ile kullanıcıya çeşitlilik sağlıyor.

Tasarımcı Ercan Kalem’in tasarladığı Soft Wave ürünü; hem duvara hem de tavana konumlandırma yapılabiliyor.

Fales Akustik Çözümleri ile tanışmak, farklı form ve renklerdeki ürünlerini daha detaylı görmek, deneyimlemek için İstanbul Levent’te bulunan Ofiste Her Şey: Deneyim Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
temizlik şirketi istanbul - Köpek Maması - uluslararası evden eve nakliyat