Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer epilasyon son yıllarda kadın ve erkeklerin tercih ettiği uygulamalardan biri haline gelmiştir. Çünkü hayatımızı inanılmaz derecede kolaylaştırıyor. Ağda, tüy dökücü kremler ve jilet gibi eski teknikler kadar etkili olan lazer epilasyon, kalıcı sonuçlar sağladığı için birçok kadının olmazsa olmazı.

 

Lazer Epilasyon Nedir?

Beşiktaş lazer epilasyon da yapılan bu uygulamanın temel mantığı saç köklerini yok ederek kaçmasını engellemektir. Cilt ve kıl yapısına bağlı olarak istenmeyen kıllı bölgeye belirli bir dalga boyunda ışık gönderilir. Burada hedef renk bölgesi melanin adı verilen renkli pigmentlerden oluşur. Melanin, iletilen ışınları seçici olarak emer. Bu ışınlar saç köklerinde ısı enerjisine dönüştürülür. Bu sayede saç kökleri kontrollü bir şekilde yok edilir. Her seansta biraz daha saç çizgisi yok edilir ve bölgede tekrar büyümelerini engellemeye çalışırız.

 

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyondan önce bölge nemli bir bezle deodorant ve diğer kozmetiklerden temizlenir. Kasık kılları bir ustura ile kısaltılır. İlk seanstan sonra seanslarda zaman kaybetmemek için uygulayıcı 3 gün önceden kısaltma kursunu gerçekleştirebilir. Genel olarak Okmeydanı lazer epilasyon merkezimizde epilasyon sırasında ağrı minimum düzeydedir. Ancak şiddetli ağrı yaşayanlar için işlemden 1 saat önce lokal anestezik krem ​​uygulanabilir, lazer epilasyon ışığı aktif kıl köklerine etki ettiğinden uygulama etkili olmayabilir.

 

Tek seansta maksimum sonuç alınır. Çünkü vücudumuzdaki tüm kıl kökleri aynı anda aktif değildir. Uygulama anında aktif olan kıl kökleri lazer ışığından etkilenirken, dinen ve yeniden çıkan kıllar etkilenmemektedir. kıl rengi, yapısı ve uzama aşamaları kişiden kişiye farklılık gösterdiğinden, gereken tedavi sayısı kişiden kişiye değişir. Genel olarak, en iyi sonuç için en az 8 seans önerilir. Ayrıca uygulama alanı da seans çeşitliliğine izin veren parametrelerden biridir.

 

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Saç köklerinin yok edilmesi ve yeni saç oluşumunun engellenmesi prensibi ile uygulanan işlem hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştıran bir uygulamadır. Sürecin uygulandığı alanları şu şekilde sıralayabiliriz;

 

Beşiktaş lazer epilasyon merkezimizde ile Lazer koltuk altı epilasyon, geleneksel ve hijyenik nedenlerden dolayı koltuk altı tüyleri genellikle istenmeyen bir durumdur.

  • Lazer epilasyon özel alanı
  • Lazer bacak epilasyonu
  • Lazer göğüs epilasyonu
  • Tüm vücut lazer epilasyon

 

 

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?


Lazer epilasyon ile Alexandrite Lazer Epilatör: En yaygın kullanılan cihazdır. Çünkü saç tipi cilt tonunun gölgesinde en büyük etkiye sahiptir. İlk tedaviden sonra bile istenmeyen tüy kalmaz, bu nedenle cilt pürüzsüz olur. Nd-Yag Lazer Epilatör: Koyu cilt tonlarında bile kullanılabilir. Yaydığı ışınlar saç köklerinin ötesine geçerek saç köklerinin tutunduğu damarları etkiler.

Buz Lazer Epilatör: En az ağrılı epilatördür, Ayrıca seans süresi kısalıyor. Lazer epilasyon ekipmanının daha da geliştirilmesi ile ekipman kafasının boyutu artmaktadır. Bu nedenle geniş bir yelpazeyi etkiler.

Lazer epilasyon ile diode lazer epilasyon cihazı: Bu cihaz lazer epilasyon yöntemi ile hızlı sonuç almak isteyenler içindir. Kılların sorunlu olduğu cilt yüzeyine rahatlıkla uygulanabilir.

IPL Lazer Epilatör: Bu cihazın en büyük özelliği kişiye göre ayarlanabilmesidir. Yani kişinin kıl rengi, kıl kalınlığı, ten rengi vs. ayarlanarak epilasyon gerçekleştirilir.

 

 

 

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon merkezleri seçimin de dikkatli olmamız gerekmektedir. Epilasyon merkez çalışanları ve kullandıkları cihazlar çok önemlidir. Şişli lazer epilasyon hizmetinizdedir. Lazer epilasyon teknolojisi istenmeyen tüylerin yok edilmesinde önemli bir teknolojidir. Lazer epilasyonun sağladığı faydaların yanı sıra deneyimsiz bireyler için büyük sorunlar olabilir. Lazer Epilasyon Merkezlerini ve kullanılan cihazların size uygun olup olmadığını araştırmalısınız.

 

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları her bölgeye göre ve kullanılan cihazlara göre değişmektedir. Lazer Epilasyon yaptırmadan önce Şişli lazer epilasyon firmamızdan randevu alırken fiyat bilgisi öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temizlik şirketi istanbul - Köpek Maması - uluslararası evden eve nakliyat