Sağlık

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon teknolojinin getirdiği yeni epilasyon yöntemlerinden biridir. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin kalıcı ve sağlıklı bir şekilde yok edilmesi için lazer enerjisinin kullanılmasıdır. Lazer ışığı, bildiğimiz ışığın aksine, tek dalga boyundaki ışığın düz bir ışın içinde yayılmasıdır.

Milisaniyelik bir darbe ile cildi ışınlayan lazer ışını meronin pigmenti tarafından emilerek tüyleri renklendirir ve çevre dokuya zarar vermeden özellikle kıl köklerine odaklanır. Saç köklerinde ısı üretir ve onları yok eder. Okmeydanı lazer epilasyon merkezinde lazer cihazları temizliği seans sonrası hemen yapılır.

Şişli lazer epilasyon merkezinde, 12 yaşını doldurmuş, kıl ve cilt yapısı düzgün olan herkes tarafından kullanılabilir. Bu uygulamaların FDA onaylı ekipman kullanılarak çalıştırılması önemlidir. Lazer epilasyon sonuçlarına ulaşmak için seans sayısı kişiden kişiye değişebilir.

Genel olarak ilk seans ve aralığı vücut bölgesinde 2 ayda bir 4-6 seans, yüz bölgesinde ayda bir 6-12 seans olarak değişmektedir. Lazer epilasyon doğru kullanıldığında zararsızdır. Güvenli ve etkili epilasyon için cilt rengini, tüy rengini, kalınlığını ve yoğunluğunu göz önünde bulundurmalısınız. Şişli lazer epilasyon merkezinde seanslar takip edilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Beşiktaş lazer epilasyon merkezinde istenmeyen tüylerinizden kurtulun. İstenmeyen tüyler sadece kadınların erkeklerin de problemidir. Özellikle aşırı kıllanma sorunu yaşayanlar için durum daha da sorunlu hale gelir. Aşırı kıl büyümesi hem hormonal hem de kalıtsal olabilir. Zaman zaman bazı ilaçlar da aşırı kıl büyümesine neden olabilir. Ancak lazer epilasyon bu sorunlardan kurtulmayı oldukça kolaylaştırmıştır. Hedef, istenmeyen tüylerin köküdür.

Deriden geçerek kıl köklerine ulaşan lazer ışını kıl köklerine güçlü bir ısı verir. Bu sayede kıl kökü zarar görür ve bir sonraki kıl kökü zayıflar. Bir sonraki adımda kıl çıkmaz. Beşiktaş lazer epilasyon merkezi sizleri lazer cihazları ile memnun bırakır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

İlk lazer cihazı 1960 yılında geliştirildi. İlk olarak askeri ve endüstriyel amaçlarla kullanılan lazer teknolojisi 1983 yılından itibaren tıp alanında da kullanılmaya başlandı. Işık bazlı epilasyon tipinin ilk kez 1994 yılında kullanılmaya başlandığı söylenebilir. Lazer epilasyon 1990’ların sonlarında aktif olarak kullanılmaya başlandı.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Epilasyon için kullanılan üç tip lazer vardır. Lazer epilasyona doğru lazer tipi ile başlamak önemlidir. Uygulamadan önce uzmanların cilt ve kıl yapısına göre kişiye hangi lazer yönteminin uygun olduğuna karar vermesi gerekir.

Bu değerlendirme, saç dökülmesinin beklenen başarı oranını arttırır ve yan etki olasılığını azaltır. “Diyot lazer” gereksiz tüyleri azaltmayı amaçlayan bir lazer tedavi yöntemidir. Beşiktaş lazer epilasyon merkezinde her çeşit lazer epilasyon cihazı bulunur.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon merkezi seçerken güvenilir olması ve bu merkezin tıbbi bir tesis olması esastır. Ayrıca kullanılan ekipman, cilt tipine uygunluk, hijyen vb. faktörler de yoksa olumsuz sonuçlar her zaman görülecektir.

Lazer epilasyon uzun yıllardır kullanılan bir epilasyon yöntemidir. Tüm dünyada güvenilirliği konusunda şüphe yoktur. Teknoloji geliştikçe sonuçlar da değişti. Şişli lazer epilasyon merkezi güvenilir, sertifikalı bir merkezdir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Üç tip lazer epilasyon vardır. Bu süreçten yararlanmak isteyenler için süreç başarı oranı en yüksek olan en iyi süreç seçilir. Elbette hangi epilasyonun tercih edileceği kişinin cilt yapısına, kıl köklerine ve kıl yapısına göre değişmelidir. Lazer cihazına ve uygulama bölgesine göre lazer epilasyon fiyatları değişir.  Şişli lazer epilasyon merkezinden fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
temizlik şirketi istanbul - Köpek Maması - uluslararası evden eve nakliyat