Sponsorlu Bağlantılar

Penil Protez Nedir Ve Mutluluk Çubuğu

Penil Protez Nedir Ve Mutluluk Çubuğu

 

Sertleşme problemi yaşayan ve bu konuya artık bir çözüm yolu bulmak isteyen erkelerin en çok merak ettiği konu penil protez nedir oluyor. Erkelerde meydana gelen, cinsel ilişki esnasında yeteri kadar sertlik oluşmaması veya oluşan sertliğin uzun süre devam edememesi konusuna erektil disfonksiyon deniyor. Bu problemi yaşayan ve bu konuya henüz bir çözüm bulamamış kişilerinde merak ettiği penil protez hakkında birçok ilgi bulunuyor. Öncelikle penil protezlerin iki çeşidi bulunuyor.

 

Tek parçalı penil protezi ve üç parçalı protez olarak ikiye ayrılıyor. Tek parçalı protezlerin 135 derece bükülme açısına sahip olduğu biliniyor. Aynı zamanda kullanımı da oldukça kolay oluyor. Tek parçalı protezler uygun fiyatlı ve uzun sürekli kullanıma sahip olduğu için insanların tercihi genelde tek parçalı protezden yana oluyor. Bu protezler takıldığında dışardan kesinlikle fark edilmiyor.

 

Tek parçalı protezlerin farklı boyu ve çapı da bulunuyor. Ameliyata başlamadan önce hekim proteze muayeneler sonucunda karar veriyor. Hastanın ihtiyacına göre bir tercih yapılıyor. Üç parçalı protezlerin ise şişirilebilir özelliği bulunuyor. Tek parçalı protezlerde oluşan sürekli sertlik hissi, bu üç parçalı protezlerde bulunmuyor.

 

Penil Protez Ameliyatı

 

Serleşme sorunundan muzdarip olan ve bu konu ile ilgili her yöntemi deneyerek başarısız olan kişilere en son olarak penil protez ameliyatı öneriliyor. Yüksek oranda sertleşme problemi yaşayan kişilerde bu tedavi yöntemi oldukça faydalı oluyor. Bu yöntemin kalıcı olması ile de kişinin yaşam kalitesi yükselmiş oluyor. Bu ameliyat halk arasında mutluluk çubuğu olarak da biliniyor. Hastanın durumu ve beklentileri doğrultusunda en doğru protez seçimi yapılarak ameliyata başlanıyor. Bu ameliyat genel ya da lokal anestezi yöntemi le acısız ve ağrısız bir şekilde gerçekleştiriliyor.

 

Penil Protez Ameliyatı Sonrası

 

Ameliyatta şişirilebilir protez kullanıldığında genelde ameliyatın ilk 24 saati protez şişirilmiş halde bırakılıyor. Bu sayede protez kanalların içine daha iyi bir şekilde yerleşmiş oluyor. Bu operasyonlar protezin türü, hastanın durumu ve ameliyatta kullanılan teknikler göz önüne alınarak yapılıyor. Bu ameliyattaki en sık görülen komplikasyonlardan biri enfeksiyon riski oluyor. Ameliyat öncesinde hasta bu gibi gerekli bilgileri hekimden kolaylıkla öğrenebiliyor.

 

Birkaç gün gözetim altında tutulan hastalar yine hekimin uygun gördüğü tarihte çıkışı yapılıyor. Sertleşme sorunundan muzdarip olan kişiler bu konu hakkında bilgi almak için üroloji uzmanından destek alması gerekiyor. Üroloji uzmanı konuyu daha ayrıntılı inceleterek tedavi yöntemi uyguluyor. Eğer yüksek oranda sertleşme sorunu var ise genelde kalıcı çözüm olan penil protez ameliyatı öneriliyor. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temizlik şirketi istanbul - Köpek Maması - uluslararası evden eve nakliyat