Güncel

Piyasa gelişmeleri

Bugün içeride Temmuz ayına ilişkin Sanayi Üretimi ve Ödemeler Dengesi rakamları açıklanacak. Hafta içerisinde veri akışı zayıf, yarın ise ABD tarafında açıklanacak TÜFE verisi yakından izleniyor olacak. Haftaya başlarken, Hong Kong’da görülen %2 üzerinde satışa karşın, Asya geneli ve ABD vadeli endekslerinde görünüm yatay. Cuma gününü %0.96 kayıpla 1438 seviyesinde tamamlayan BIST’te 1457 seviyesi aşılmadıkça yukarı yönlü hareketler tepki niteliğinde kalabilir, 1415 seviyesinden geçen 50 günlük hareketli ortalama ise destek konumunda izlenecek. Borsa İstanbul yılın son çeyreğinde geçerli olacak Pazar değişikliklerini açıkladı. Ayrıca BIST Pazar belirleme kriterlerinde de değişikliğe gitti .

İZLENECEKLER —Temmuz’21 Sanayi Üretimi (bekl: %14.6) —Temmuz’21 Ödemeler Dengesi (bekl: -$820mn)

ŞİRKET HABERLERİ

—GUBRF Söğüt Altın Madeni Kapasite Artışı ÇED Raporu’nu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunduğunu açıkladı. Şirket ayrıca proje ile ilgili olarak 1. Faz ekipmanları ile madencilik faaliyetlerinde kullanılacak maden makinelerinin 2022 yılı başından itibaren proje sahasına geleceğini paylaştı.

—TMSN Konya fabrikasının bulunduğu arazinin atıl olan bölümlerinin özel endüstri bölgesi ilan edilmesi için gerekli başvuruların yapılmasına karar verildiğini bildirdi.

—ITTFH bağlı ortaklığı Selet Entegre mülkiyetindeki arsanın TL12.07mn bedel ile satılmasına karar verildiğini açıkladı.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL32.23 fiyat ortalaması ile 700bin adet pay alımı yapıldığını paylaştı.

—KNFRT ödenmiş sermayesini %300 olarak bedelsiz olarak artırıyor, şirket payları bugün bölünmüş fiyat ile işlem görecek

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
temizlik şirketi istanbul - Köpek Maması - uluslararası evden eve nakliyat