Spor

Tenis Oynama Püf Noktalar

Tenis günümüzde birçok kişi tarafından oynanan feomen bir spordur. Aynı zamanda, spor takımlarının tamamen teniste üstün olan oyunculardan oluştuğu dünya çapında okullarda ve kolejlerde en çok oynanan sporlardan biridir.

Tenis oynamak için bir tenis raketleri ve bir top gerekir; servis için ağır ve hafif raketler gibi ne kadar güçlü olduklarına bağlı olarak farklı raket türleri vardır. Oyuncular, kendi ekipmanlarını (raket ve top) aldıktan sonra, ne tür bir spor olarak oynandığına bağlı olarak, tek bir kazanan olana veya tüm turnuvada başka maç kalmayana kadar sırayla birbirlerine karşı oynarlar.

Tenis Oynama Püf Noktalar

Maçları kazanmak için, rakibinizin şu anda Kort B’de nerede durduğuna bağlı olarak, ağ üzerinden topları geri döndürme konusunda güçlü beceriler geliştirmelisiniz- buna teniste “vurma” veya “servis atma” denir. Etkili bir şekilde hizmet etmek için, A bölgesine servis yaparken B bölgesini A bölgesi kıyasla nerede durduğuna bağlı olarak farklı servis türleri kullanın. Örneğin, A Sahası B sahasından daha uzaktaysa, geniş servis atmak, düz servis atmakla karşılaştırıldığında daha fazla güç verecektir.

Rakibiniz sahanın yakınında veya ortasında olduğunda, yüksek veya sert servis atmalısınız, böylece rakibiniz sizin gücünüzün olmaması nedeniyle kolayca geri dönemez – buna o noktada “geniş servis” denir. Rakibiniz sahanın bir tarafında sizden uzaktaysa, çapraz sahada servis atmalısınız, böylece onlar sizinkinin üzerine vurduktan sonra koşmakta zorluk çekerler – bu, bir rakipten uzakta servis yaparken “uzaya servis yapmak” olarak bilinir.

Tenis Becerileri Nelerdir?

Wilson tenis raketleri kullanımı en önemli beceriler arasında yer alır. İyi tenis becerileri için eğitim gerekli olsa da herkes tenis raketi ve top ile etkili uygulama seansları için bu ipuçlarını takip ederek nasıl oynanacağını öğrenebilir. Buna ek olarak, herhangi bir anda rakiplerinizin sahada nerede konumlandığına bağlı olarak nasıl oynayacağınızı öğrenin – bu, maçlarda daha sonra daha güçlü olanları yenmeden önce daha zayıf oyunculara karşı maç kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Tenis sporu her geçen gün günümüzde daha popüler bir hale gelerek birçok ülkede binlerce kişi tarafından oynanan bir spor olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Tenis sporunu oynayabilmeniz için oyunun kurallarına ve oyuna tam eğitimli bir şekilde hakim olmanız son derece önemlidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
temizlik şirketi istanbul - Köpek Maması - uluslararası evden eve nakliyat